Poznaj miasto

Zabytkowe nabrzeże z nowoczesnymi spichlerzami to wyrazisty symbol miasta, które szanując przeszłość zwraca się ku przyszłości. Dziś Bydgoszcz jest 8. co do wielkości miastem w Polsce i liczy prawie 360 tys. mieszkańców. Na uczelniach bydgoskich studiuje ponad 45 tys. studentów. Fachowcy otwarci na innowacyjność i nowoczesne zarządzanie rozwijają sektor firm tworzących otoczenie biznesu i przemysł.

Nad Brdą tętni życie. Bulwar nad rzeką i Stary Rynek to miejsca różnorodnych imprez i wydarzeń rozrywkowych. Nowatorskie spektakle Teatru Polskiego, wybitne koncerty Filharmonii Pomorskiej czy widowiska w Operze Nova to znaczące wydarzenia  na mapie kulturalnej Polski., a duże, plenerowe koncerty muzyczne gromadzą fanów z całego kraju. 

W Bydgoszczy zbudowano szereg nowoczesnych obiektów sportowych, a tym samym stworzono warunki do organizacji zawodów, przyciągających gwiazdy sportu. Miasto najbardziej kojarzy się z takimi dyscyplinami, jak żużel, lekkoatletyka, siatkówka i wioślarstwo.

Bydgoszcz staje się nowoczesną i funkcjonalną metropolią, ważnym ośrodkiem gospodarczym, sportowym, turystycznym i kulturalnym. Bydgoszcz dotrzymuje kroku wyzwaniom nowoczesności. Dzięki temu stała  się miastem najlepszym na start: dla inwestorów, studentów, mieszkańców. 

Bydgoszcz – miasto gotowe na jutro!

 

portót do strony głównej

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego